Odpowiednia ilość i proporcja składników odżywczych zawarta w posiłkach sprawia, że dzieci są zdrowe, wesołe, chętne do zabawy i ciekawe świata. Wiemy, że zbilansowane żywienie dzieci w wieku przedszkolnym gwarantuje nie tylko zdrowie fizyczne, ale także stanowi ważny wyznacznik prawidłowego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka. Dlatego też w naszym przedszkolu jadłospis przygotowuje dietetyk.

Dzieci otrzymują 5 posiłków dziennie, które zwierają: warzywa, owoce, produkty zbożowe, źródła białka i zdrowego tłuszczu oraz witaminy i składniki mineralne. Dbamy i troszczymy się, aby wszystkie posiłki były nie tylko zdrowe, naturalne i pełnowartościowe ale również bardzo smaczne. Wszystkie potrawy przygotowywane są z wykorzystaniem świeżych i dobrej jakości produktów.

Diety dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka

Odpowiadamy na indywidualne zapotrzebowania dietetyczne i potrzeby smakowe dzieci, alergie i nietolerancje pokarmowe – zapewniamy dania bezglutenowe oraz bez laktozy a także wegetariańskie i wszelkie diety eliminacyjne.

Przeszkolona kadra zadba o zdrowie Twojego dziecka

Nasza kadra przeszkolona jest w zakresie pracy z dziećmi chorymi na cukrzycę, monitorowania poziomu cukru. Z dbałością przestrzegamy diet, co ma odzwierciedlenie w zdrowiu i dobrym samopoczuciu dzieci.