Naszym za艂o偶eniem, przy nadaniu nazw poszczeg贸lnym grupom, jest zbli偶enie dzieci do 艣wiata przyrody. Wa偶nym elementem, sp贸jnego ze sob膮 nazewnictwa, jest szeroko rozumiane zintegrowanie ca艂ej spo艂eczno艣ci przedszkolnej wok贸艂 poznawania i dostrzegania pi臋kna 艣wiata.

Naszym celem jest nabywanie przez dzieci opieku艅czego stosunku do przyrody. Kszta艂towanie postaw i umiej臋tno艣ci – na m膮drych ludzi potrafi膮cych wsp贸艂istnie膰 z przyrod膮 i przejawiaj膮cych trosk臋 a tak偶e odpowiedzialno艣膰 za obecne i przysz艂e 偶ycie na Ziemi.

Powietrze, ogie艅, woda, ziemia – s膮 to 偶ywio艂y najbardziej uniwersalne, powszechne i niepodwa偶alne elementy rzeczywisto艣ci.

Przedszkolna przygoda dla dwulatk贸w

Od kilku lat w naszym przedszkolu funkcjonuje grupa dla najm艂odszych dzieci – dwuletnich. Zapewniamy im warunki do prawid艂owego funkcjonowania i rozwoju a sprawdzona i zaanga偶owana kadra gwarantuje bezpiecze艅stwo oraz wszechstronny rozw贸j naszych ma艂ych podopiecznych zaspokajaj膮c tym samym wszystkie niezb臋dne ich potrzeby. Aby by艂o to mo偶liwe na opiekuna przypada jedynie 4-ro dzieci.

Wiemy, 偶e ma艂e dzieci intensywnie rozwijaj膮 si臋 pod wzgl臋dem spo艂ecznym, emocjonalnym i intelektualnym, dlatego te偶 program dnia dopasowany jest do ich mo偶liwo艣ci rozwojowych. Poprzez r贸偶nego rodzaju zaj臋cia umo偶liwiamy im doskonalenie kompetencji komunikacyjnych a tak偶e aktywno艣ci fizycznej i tw贸rczej poprzez warsztaty sensoryczne, plastyczne, zabawy ruchowe a tak偶e umuzykalniaj膮ce i j臋zykowe.

W wieku dw贸ch lat dziecko zaczyna dostrzega膰 r贸wie艣nik贸w i szuka z nimi kontaktu, pojawia si臋 ch臋膰 na zabawy w wi臋kszym gronie. To dobry moment na rozpocz臋cie przedszkolnej przygody.