Mi臋dzynarodowy program Cambridge, na realizacj臋 kt贸rego nasza Dwuj臋zyczna Szko艂a Podstawowa nr 1 otrzyma艂a akredytacj臋 w 2015 roku, nale偶y do program贸w edukacyjnych uznawanych na ca艂ym 艣wiecie i jest realizowany w ponad 160 krajach.

Przyst膮pienie Dwuj臋zycznej Szko艂y Podstawowej nr 1 do programu pozwoli艂o na zyskanie statusu Cambridge International School.

W przedszkolu, w grupie dzieci 6-cioletnich program nauczania j臋zyka angielskiego rozbudowany jest o pierwszy etap Mi臋dzynarodowego Programu Cambridge z zakresu Mathematics and Science. Nauczanie zagadnie艅 z tego obszaru odbywa si臋 na zasadzie przedstawienia problemu i umo偶liwienia dzieciom samodzielnego odnalezienia rozwi膮zania, co dodatkowo motywuje dzieci do dzia艂ania i daje im wi臋ksz膮 satysfakcj臋. Nauczyciel pe艂ni rol臋 przewodnika 鈥 wskazuje drog臋, ale dzieci po tej drodze poruszaj膮 si臋 samodzielnie. Program ten poszerza w znacznym stopniu i wiedz臋 i poznane s艂ownictwo a zdobyte umiej臋tno艣ci stanowi膮 fundament do kontynuacji edukacji dwuj臋zycznej w naszej Dwuj臋zycznej Szkole Podstawowej nr 1.