Program Erasmus +

KA122-SCH – Kr贸tkoterminowe projekty na rzecz mobilno艣ci uczni贸w i kadry w sektorze edukacji szkolnej

Okres dzia艂ania: 1.06.2023 鈥 30.11.2024

Cele projektu

• Podniesienie poziomu kszta艂cenia w zakresie wczesnego nauczania j臋zyka angielskiego oraz wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania
  • Podniesienie kompetencji kadry w zakresie edukacji ekologicznej i terenowej oraz kszta艂towania umiej臋tno艣ci mi臋kkich, emocjonalnych i spo艂ecznych dziecka
  • Poszerzenie kontakt贸w mi臋dzynarodowych przedszkola

Dzia艂ania

W ramach projektu odb臋dzie si臋 15 wyjazd贸w nauczycieli na zagraniczne szkolenia metodyczne i j臋zykowe oraz obserwacje pracy.

Efekty

Dzi臋ki dzia艂aniom projektowym nast膮pi poprawa kompetencji j臋zykowych nauczycieli i dzieci. Nasza kadra pozna nowe, innowacyjne metody pracy, kt贸re m.in. pomog膮 stworzy膰 przestrze艅 do prawdziwych do艣wiadcze艅 oraz przebywania w kreatywnym, pe艂nym wyobra藕ni 艣wiecie. Narz臋dziem, kt贸re nam pomo偶e zadba膰 o dobrostan dzieci poprzez zabaw臋 na 艣wie偶ym powietrzu, ruch i pobudzanie zmys艂贸w, jest Metodologia Play to LearnMore (PTLM) inspirowana sportem, opowiadaniem historii, 膰wiczeniami relaksacyjnymi i jog膮. Nasi nauczyciele zdob臋d膮 nowe umiej臋tno艣ci w tworzeniu, planowaniu i organizacji dzieci臋cej aktywno艣ci i dzia艂a艅 w terenie. Pozwoli to naszym wychowankom zbli偶y膰 si臋 do 艣wiata przyrody i zrozumie膰 rol臋 cz艂owieka w 艣wiecie. Prowadzone dzi臋ki poznanym technikom zaj臋cia rozwijan膮 sprawno艣膰 fizyczn膮 i pozwol膮 zapobiec niezborno艣ci ruchowej dzieci.
Jako przedszkole dwuj臋zyczne, dbamy o to, by dzieci w spos贸b bardzo naturalny mog艂y si臋 uczy膰 j臋zyka obcego. Takim 艣rodowiskiem, gdzie j臋zyk wykorzystywany jest w spos贸b naturalny, s膮 projekty mi臋dzynarodowe, dlatego rozw贸j wsp贸艂pracy z zagranic膮 jest dla nas celem nie tylko oczywistym, ale te偶 niezwykle istotnym. W zwi膮zku z tym planujemy regularn膮 wsp贸艂prac臋 z przedszkolami w Europie przy pomocy Europejskiej Platformy Edukacji Szkolnej, realizuj膮c kolejne projekty eTwinning.