Organizacja

     • Anaruk - Chłopiec z Grenlandii

     • W minionym tygodniu nasze przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję poznać historię Anaruka - chłopca mieszkającego wraz z mamą na dalekiej Grenlandii.

      Dzięki przepięknym dekoracjom i przemyślanej fabule, poznaliśmy wartość przyjaźni i współpracy, zaś przerywniki ruchowe i mnóstwo zabawnych dialogów na pewno uczyniło całe przedstawienie niezapomnianym.

       

      Czekamy na kolejne odwiedziny Teatrzyku Blaszany Bębenek!

     • Dzień Dinozaura 2021

     • Każda grupa po swojemu obchodziła tegoroczny Dzień Dinozaura.

      Najmłodsi stworzyli prehistoryczny świat pełen dinozaurów i obserwowali erupcję wulkanu.

      Mieli również okazję odnaleźć małe dinozaury w jajach z piasku kinetycznego. W czasie odpoczynku nasza sala zamieniła się w leżakowe kino, w programie na dziś "The Land Before Time" - przygody bardzo różnorodnej grupy dinozaurowych przyjaciół. Sami również staliśmy się na chwilę dinozaurami w czasie zabawy z piosenką "Dinozaur Stomp".

       

      Nowa galeria Dzień Dinozaura 2021 została dodana do albumu fotograficznego

      Zdjęcia z grup Kropelki, Płomyki i z Klasy 0a

     • Tłusty Czwartek

     • Zefirki z Kropelkami rozpoczęły świętowanie Tłustego Czwartku już w środę, projektując własne pączki z kolorowego papieru.

       

      W czwartek na Sensoryce, z pomocą P. Basi, wymieszaliśmy prawdziwe ciasto pączkowe - z ciepłym mlekiem i pachnącymi drożdżami.

      Ulepiliśmy placuszki i nadzieliśmy je dżemem, formując kuleczki.

       

      Efekty naszej pracy udekorowaliśmy podczas podwieczorku i oczywiście zakończyliśmy ten słodki dzień degustacją pysznych pączków

       

       

       

       

      Nowa galeria Tłusty Czwartek została dodana do albumu fotograficznego

     • Dzień Pizzy 2021

     • Dzień pizzy w grupie Kamyczków rozpoczął się już po śniadaniu.

      Na początek dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Pizza Party" i powtarzały kolejne etapy procesu przygotowania okrągłego ciasta.

      W drugim etapie przygotowań, rysowaliśmy obrazkowy przepis, indywidualnie dopasowany do potrzeb każdego przedszkolaka. W międzyczasie sprawdziliśmy się w roli prowadzącego pizzerię i obsługiwaliśmy klientów zamawiających pizzę, grając w grę interaktywną.

      Podczas zajęć sensorycznych mieszaliśmy składniki i wyrabialiśmy kolorowe ciasta.

      Na zakończenie każdy z Kamyków formował ciasto, smarował sosem wedle uznania i nakładał wybrane składniki.

      Degustacja odbyła się w czasie podwieczorku, nie zostały nawet okruszki. Mniam!

       

      Szkoda, że na kolejny Dzień Pizzy trzeba czekać caaały rok.

     • Pierwsza Pomoc w abc

     • Ostatni tydzień stycznia nasze dzielne przedszkolaki rozpoczęły od warsztatów z pierwszej pomocy zorganizowanych przez SportTeam.

      Nasi mali Ratownicy (przed)Medyczni mieli okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach.

      Opatrywaliśmy też złamania i zranienia i mogliśmy zajrzeć do Apteczki Ratownika Medycznego.

      Po ekscytującym szkoleniu każdy przedszkolak dostał certyfikat ukończenia kursu wraz z niespodzianką - teraz już każdy będzie pamiętał, jak udziela się pierwszej pomocy

     • Magiczne Mikołajki w Przedszkolu abc

     • W ostatni piątek mieliśmy przyjemność gościć dwóch wspaniałych panów - Magika oraz... Świętego Mikołaja!

       

      Po ponad pół godzinie śmiechów i zachwytów oraz niedowierzania związanych z pokazem sztuki magicznej w nasze progi zawitał długo wyczekiwany starszy Pan w czerwonym stroju, z wielkim workiem pełnym prezentów.

      Chyba wszyscy byliśmy wyjątkowo grzeczni w mijającym roku :-)

     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • 27 listopada nasza najmłodsza grupa - Kropelki - miała swoje wielkie święto. Tego dnia każda Kropelka została pełnoprawnym przedszkolakiem.

      Zaprezentowaliśmy zaproszonym gościom nasze talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, ale również błysnęliśmy wiedzą na temat zwierząt mieszkających na farmie, budowy drzewa - i to po angielsku! - oraz zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy w segregację odpadów.

      Na koniec Pani Dyrektor pasowała nas na przedszkolaków największą kredką w całym przedszkolu i wręczyła nam dyplomy i książki na pamiątkę tego wydarzenia.

     • Andrzejkowe eksperymenty

     • W tym roku andrzejki w Dwujęzycznym Przedszkolu abc miały nieco inny charakter niż zwykle...

      Wychowawczyni Klasy 0a, pani Kasia, zaprosiła nas do laboratorium badawczego, gdzie eksperymentowaliśmy z suchym lodem. Wiemy już, czym jest suchy lód i jakie niesamowite eksperymenty można z nim przeprowadzić.

     • Thanksgiving

     • W czwartek, 26 listopada, Amerykanie świętowali jeden z najważniejszych dni w roku - Święto Dziękczynienia.

      My również mieliśmy okazję zapoznać się z historią tego święta w czasie spotkania pod hasłem: "Thanksgiving - na tropie prawdy". Zainspirowani metodą projektów wyruszyliśmy w podróż w czasie, szukając odpowiedzi: Gdzie? Kto? Dokąd? Po co? Płynęliśmy łodzią śpiewając piosenkę pt. "Row, row, row your boat", a po dopłynięciu do Ameryki, okazało się, że nie jesteśmy tam sami. Indianie zatańczyli powitalny taniec, a następnie wszyscy, kolejno wymienialiśmy znane nam powody do okazywania wdzięczności.

      Nie było zaskoczeniem, że nasze przedszkolaki znały odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas wątpliwości, a historia Święta Dziękczynienia nie ma już przed nami tajemnic.

     • 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada, do naszego przedszkola przybyli goście specjalni - pluszowe misie.

      Zaraz po śniadaniu rozpoczęliśmy z nimi wielką przygodę. W swoich grupach rozmawialiśmy o przybyłych do przedszkola przytulankach, oprowadzaliśmy ich po przedszkolu i placu zabaw. Nasi ulubieńcy huśtali się, zjeżdżali na zjeżdżalni i jeździli na rowerach.

      Wykonywaliśmy również "Misiowe rzeźby" z masy solnej o zapachu kawy i kakao.

      Odbyła się też pluszowa dyskoteka i misiowy podwieczorek. Misie miały okazję również wziąć udział w gimnastyce oraz były bohaterami wielu zabaw matematycznych.

      Razem było raźniej. Już nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Pluszowego Misia.

     • 11 listopada - Święto Niepodległości

     • W przeddzień Święta Niepodległości, Klasa 0a zaprosiła nas na przygotowany przez siebie apel.

      W jego trakcie przypomnieliśmy sobie historię tego święta, jak również nasze symbole narodowe i zaśpiewaliśmy wspólnie Hymn Polski. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

     • Wielki Jesienny Bal

     • W ostatni piątek października mieliśmy przyjemność bawić się wspólnie na Wielkim Jesiennym Balu - Hello Autumn.

      W sali Kropelek przemienionej w las czekało na nas mnóstwo atrakcji - jesienny pokaz mody, wspólne tańce, zagadki i konkurs dla nauczycielek, a na koniec - wręczenie nagród w konkursie na Najpiękniejszą Jesienną Dynię.

     • Dzień Przedszkolaka 2020

     • Dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu dzieci obchodziły swoje święto - dzień przedszkolaka. Z wielką chęcią tańczyły, robiły śmieszne pozy do zdjęć, odszukiwały koperty by potem ułożyć obrazek oraz sprawnie przechodziły przez tor przeszkód.

      Najmłodsze grupy zamiast toru przeszkód miały inne, bardziej niecodzienne wyzwanie - sprawdzały swoją szybkość i zwinność na korcie tenisowym.

     • Początek roku szkolnego

     • Już jutro pierwszy września.

      Dla części z nas będzie to dzień długo wyczekiwanych spotkań - niektórzy zobaczą swoich przyjaciół z grupy po raz pierwszy, od pocztku pandemii.

      Dla innych to czas końca beztroskiej laby w domowych pieleszach, konieczność wcześniejszego wstawania i przypomnienia sobie norm i reguł panujących w grupach.

       

      Każdemu życzymy, aby zarówno jutrzejszy dzień, jak i cały nadchodzący rok, był pełen pozytywnych wrażeń, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód. Aby był czasem owocnej nauki, ale przede wszystkim czasem wspaniałej zabawy w gronie rowieśników. I przede wszystkim - aby upłynął w zdrowiu i radości.

     • Teatralne abc

     • Nasza Pani Kasia stworzyła własny teatrzyk kukiełkowy, który w dzień dziecka miały okazję poznać Klasy 0, a w tygodniu podróży po Polsce - również nasi najmłodsi milusińscy.

       

      Dzięki tak prostemu, a - wydawało by się - jakże magicznemu pudełku i kilku kukiełkom, Pani Kasia zabrała nas do Krakowa, a konkretnie na Wawel, i przepięknie opowiedziała legendę o Smoku Wawelskim.

       

      Poprosimy o więcej teatrzyków :-) 

     • Wakacje w abc - aktywne, bezpieczne, ciekawe

     • Całe mijające wakacje spędziliśmy - wbrew pandemii - na podróżach po świecie.

       

      W każdym tygodniu odwiedziliśmy inny kraj - pierwszą odwiedziliśmy Argentynę, następnie był Egipt, Grecja i Japonia i Kanada. Tyle w lipcu.

      W sierpniu natomiast zwiedziliśmy Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Indie, oraz naszą ukochaną Polskę.

       

      Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat każdego z odwiedzanych krajów, a dzięki przepięknym zdjęciom, muzyce i potrawom regionalnym (oraz dopisującej pogodzie) mogliśmy się poczuć, jakbyśmy na prawdę podróżowali dookoła świata.

       

      Nowy rok szkolny za pasem, na pewno przyniesie wiele wspaniałych wrażeń, nowych przyjaźni i niezapomnianych atrakcji, a tym czasem zaczynamy odliczać dni do kolejnych wakacji.

     • ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

     • Uroczyste zakończenie roku zaplanowaliśmy na piątek, 26 czerwca, od godz. 10:00,

      w naszym ogrodzie przedszkolnym.

       

      Podczas tego spotkania każda z grup zaprezentuje część artystyczną, zostaną rozdane dyplomy.

      Nie zabraknie też pokazu iluzjonisty i przyspieszonego kursu tańca w deszczu z baniek.

      Na zakończenie schłodzimy się lodami, owocami i orzeźwiającą lemoniadą.

       

       

      Wszystkie niezbędne informacje, dotyczące tego wydarzenia, zostały rozesłane do Rodziców drogą mailową.

     • Dzień Dziecka w abc

     • Jak co roku, pierwszego czerwca, obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Dziecka.

      Z tej okazji na przedszkolaki czekała moc atrakcji - wspaniałe prezenty, jak również zabawa w nowej Sali Zabaw oraz pyszne sorbety truskawkowe na podwieczorek.

      Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz do roku...

  • Kontakty

   • Dwujęzyczne Przedszkole abc
   • przedszkole@szkola-dwujezyczna.pl
   • (+48) 666 909 774
   • ul.Wspólna 35 Warszawa Wesoła 05-075