Organizacja

     • Master Chef Junior - Klasa 0a

     • W czwartek, 31 października, na koniec projektu "All About Food" sala Klasy 0a zamieniła się w studio Master Chef Junior. Można tam było znaleźć magazyn z produktami do wyboru, stanowiska do pracy, a przede wszystkim - dzielnych kucharzy. Podzieleni na trzy drużyny uczniowie klasy 0a wspólnie przygotowali podwieczorek, składający się z wytrawnych koreczków, słodkich babeczek i świeżo wyciśniętego soku jabłkowego.

     • Mały Miś w świecie wielkiej literatury

     • W ramach realizacji projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" grupę Płomyków odwiedziła Mama Zosi. Przeczytała nam bajeczki, wszyscy bardzo uważnie słuchaliśmy!

     • Dyniowy Konkurs - wyniki

     • 29 października, po przedsatwieniu "Leśne Śmieciuchy", korzystając z tego, że obecne były wszystkie grupy, zostały ogłoszone wyniki Dyniowego Konkursu. Wszystcy uczestnicy dostali dyplomy, czekoladowe lizaki i balony halloweenowe, autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody speclajne.

      Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dyniowy Konkurs - wyniki.

     • Teatr Echo - Leśne Śmieciuchy

     • Dnia 29.10.2019r mieliśmy przyjemność obejrzeć niesamowite przedstawienie pt. „Leśne Śmieciuchy” w wykonaniu Teatru Echo. 

      Tematem przedstawienia było dbanie o środowisko-las. Wspaniali aktorzy Ci prawdziwi, jak i ci w formie kukiełek, pokazali nam, co by było gdyby w lesie leżały same śmieci, oraz jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Z naszą pomocą udało się posprzątać las i nauczyć tych, którzy jeszcze o tym nie wiedzieli, że sprzątanie śmieci jest bardzo ważne.

      My przedszkolaki, małe i duże, miło spędziliśmy czas oglądając to przedstawienie!

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Teatr Echo - Leśne Śmieciuchy.

     • Halloween Party 2019 - Płomyki i Klasy 0

     • Przy dźwiękach rytmicznych piosenek, nasze przedszkolaki nie tylko dobrze się bawiły, ale również dowiedziały się, skąd wzięło się Halloween i w jakim celu wycina się w dyniach straszne twarze.

      Zabawa w przebraniach, w klimatycznie przystrojonej sali pomogła nam się zintegrować i lepiej poznać jedną z ważnych tradycji krajów anglojęzycznych. Tańce, zagadki, gimnastyka z dynią, poszukiwanie cukierków, prezentacja strojów, bandażowanie mumii i poczęstunek - takie atrakcje czekały na najstarszych 28 października w sali Kropelek.​​​​​​​

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Halloween Party 2019 - Płomyki i Klasy 0.

     • Pasowanie na przedszkolaka

     • Grono naszych przedszkolaków powiększyło się w ostatni piątek o kolejną grupę - trzyletnie Kropelki przeżyły swoje pasowanie na przedszkolaka. Przed zaproszonymi gośćmi wykazały się nie tylko talentem artystycznym, ale i odwagą występowania na scenie. Na koniec, po wspólnym złożeniu przysięgi przedszkolaka, Pani Dyrektor pasowała każdą Kropelkę, za pomocą wielkiej kredki, na którą - oczywiście - wszyscy oczekiwali z niecierpliwością.

     • Wycieczka do szkółki leśnej - Klasy 0 i Płomyki

     • W piątek, 25 paździrenika, nasze pieciolatki i sześciolatki odwiedziły szkółkę roślin „Ulińscy”. Mieliśmy okazję usłyszeć wiele ciekawostek o roślinach, poznać różne gatunki drzew iglastych oraz liściastych. Oglądaliśmy małe sadzonki, z których wyrosną kiedyś piękne drzewa. Poznaliśmy fazy rozwoju drzewa – od nasionka do sadzonki. Mieliśmy też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew, krzaków owocowych oraz różnych gatunków bylin. Na koniec wycieczki wszyscy otrzymali upominki niespodzianki 🌱

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do szkółki leśnej - Klasy 0 i Płomyki.

     • Spotkania z muzyką - "Spokojnie, to tylko rock'n'roll", Kamyki

     • W ostatni piątek października Kropelki miały niebywałą przyjemność odwiedzić Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła, który przyjął nas z otwartymi ramionami, i z koncertem "Spokojnie, to tylko Rock'n'Roll". Przed koncertem udało nam się w większości rozpoznać instrumenty, na jakich grali muzycy - tylko saksofon pomyliliśmy z trąbką. W trakcie koncertu zaś, prowadząca przybliżyła nam odrobinę okres PRL, kiedy to nie we wszystkich domach były telewizory czy telefony, a i muzyka nie zawsze była dozwolona pod każdą postacią...

      Mieliśmy okazję posłuchać różnych gatunków muzycznych, dowiedzieć się, skąd wywodzi się rock'n'roll, ale również popatrzeć na tancerzy i osobście wystąpić na scenie. Teraz już wiemy, jak tańczyć Twista!

     • UWAGA, KONKURS

     • Zbliża się Halloween, z tej okazji, jak co roku, organizowany jest w naszym przedszkolu konkurs z dynią w roli głównej.

      Wszystkie informacje, jak również regulamin konkursu, znaleźć można na plakacie promującym konkurs, znajdującym się na korytarzu wejściowym naszego przedszkola.

      Poniżej wszystko, co najważniejsze:

      1) Dzieci, z pomocą rodziców, robią LAMPION z dyni dowolną techniką, według własnego projektu.

      2) Podpisane lampiony dostarczamy w dniu 28 października (poniedziałek), do godziny 12:00.

      3) Rozstrzygnięcie konkursu w dniu 29 października (wtorek), po teatrzyku.

      4) Lampiony można zabrać do domu lub pozostawić w przedszkolu.

      5) Rodzeństwo może przynieść tylko jeden lampion.

      6) Przyznane zostaną nagrody wyróżniające najciekawsze prace (nie miejsca I - III), każdy uczestnik konkursu otrzyma dypom oraz drobny upominek.

       

      Powodzenia!

     • Dzień Poczty Polskiej 2019

     • Nasze najmłodsze grupy świętowały w piątek Dzień Poczty Polskiej. Po napisaniu i zaadresowaniu listów, Kropelki i Kamyki wybrały się do pobliskiego urzędu pocztowego, gdzie nadały swoje listy.

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Poczty Polskiej 2019.

     • Kamyki w lesie

     • Grupa Kamyczków na spotkaniu z Panią leśnik zgłebiła swą wiedzę na temat lasu.

      Dzieci dowiedziały się jak policzyć wiek drzewa, po co na drzewie jest kora oraz wybrały się do lasu by zobaczyć norę lisa i pozbierać grzyby.

     • Leśne Kropelki

     • Kropelki podczas spaceru ze specjalistą od leśnictwa dowiedziały się kto i dlaczego ryje ziemię w lesie. Poszukiwalismy grzybów i dzielilismy je na jadalne i niejadalne, wiemy rónwnież jakie grzyby rosną na drzewach.

     • Projekt Drzewo - grupa Płomyki

     • W miniony piątek Plomyki wybrały się do lasu w poszukiwaniu skarbów jesieni.

      Nie udało nam się znaleźć jedynie podgrzybkow, więc postanowilismy je wykonać w zaciszu przedszkolnej sali.

      Po warsztatach przyrodniczych z Panią leśnik okazało się że w naszych Plomyczkach mamy jednak fenomenalnych grzybiarzy!

      Udało się też spotkać zmienionego w żabę księcia, ale żadna nasza księżniczka nie chciała go pocałować...

     • Wyjazd Integracyjny Klas 0 - Wioska Pod Kogutem, 8-9 października 2019

     • Początek października łaskawy był dla uczniów Klas 0 - wyjazd integracyjny upłynął pod znakiem zabaw na świeżym powietrzu.

      Mieliśmy okazję na żywo zobaczyć wiele ciekawych zwierząt, których w przyrodzie byśmy nie spotkali, samodzielnie upiekliśmy bułeczki i zrobiliśmy do nich masło i twarożek, zrobiliśmy ozdoby filcowe, wydoiliśmy krowę, wspaniale bawiliśmy się na dyskotece, znaleźliśmy słodki skarb...

      A przede wszystkim mieliśmy okazję się nawzajem lepiej poznać.

     • At The Doctor's

     • W dniu dzisiejszym Klasa Oa zamieniła się w gabinet lekarski. Wszyscy, którzy nas w tym dniu odwiedzili mieli możliwość zbadać swój wzrok, jak również puls i tętno, zmierzyć temperaturę i swój wzrost, zostali również profesjonalnie wysłuchani w kąciku psychologicznym. Każdy wyszedł od nas z wypełnioną kartą zdrowia, żegnaliśmy gości dobrze znaną prawdą: An apple a day keeps the doctor away!

      Po obiedzie mieliśmy jeszcze jednego gościa - odwiedził nas Tata Antka, prawdziwy lekarz, który odpowiedział na wszystkie nasze pytania dotyczące zdrowia, jak również dostarczył mnóstwo radości przynosząc fartuchy, maseczki i strzykawki.

      Projekt Human Body uważamy za oficjalnie zakończony.

      Stay tuned for more information!

     • Międzynarodowy Dzień Zwierząt

     • Drodzy Rodzice!

      W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Zwierząt oraz realizacją jednego z modułów projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury", nasze przedszkole organizuje zbiórkę charytatywną dla schroniska na Paluchu.

      Poniżej przedstawiamy listę zapotrzebowania darów rzeczowych:

      bielizna pościelowa (prześcieradła, duże poszewki),koce;

      ręczniki;

      ubranka dla psów;

      mokra karma dla kotów z wysoką zawartością mięsa;

      karma specjalistyczna dla psów sucha i mokra (m.in. intestinal, dla alergików, hepatic (sucha i mokra);

      karma specjalistyczna dla kotów mokra (m.in. intestinal, dla alergików, renal);

      szelki dla psów (zwłaszcza typu guard);

      smakołyki i gryzaki naturalne dla psów;

      legowiska ortopedyczne dla starych psów;

      maty węchowe dla psów;

      zabawki dla psów typu kong;

      zabawki dla kotów (np. wędki, myszki, miękkie piłeczki, małe pluszaki).

      Z powodu zapasu innych rzeczy oraz ograniczonej możliwości magazynowania przez schronisko serdecznie prosimy o nie przekazywanie darów niewskazanych na powyższej liście. Prosimy także o nie przekazywanie rzeczy używanych.

      AKCJA TRWAĆ BĘDZIE DO 18 PAŹDZIERNIKA!

      Jednocześnie pragniemy poinformować, że nie jest to jedyna akcja charytatywna w jaką zaangażowane będzie nasze przedszkole.

       

       DZIĘKUJEMY!

     • Dynie w Powsinie

     • W dniu dzisiejszym całe nasze przedszkole odwiedziło Farmę Dyń w Powsinie. 

      Pierwszym punktem programu były odwiedziny w mini zoo, gdzie mieliśmy okazję karmić i głaskać króliki, gęsi, kury, kozy, a nawet prawdziwą alpakę o imieniu Czekoladka.

      Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie huśtały się na licznych huśtawkach i wspinały na gólę słomy, wszyscy również sprawnie znaleźli wyjście z labiryntu.

      Mieliśmy przyjemność obserwować pokaz wycinania dyni, jak również usypiania kury, na koniec odiwedziliśmy pole pełne dyń i każdy miał okazję wybrać swoją własną.

      Na szczęście pogoda  i humory dopisały, wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale szczęśliwi.

       

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dynie w Powsinie (27 września 2019).

     • Spotkania Czytelnicze on - line

     • W związku z tym, że niedawno zmieniła nam się pora roku, do dzieci z grupy "Płomyki" zadzwoniła Pani Jesień! Opowiedziała nam jakie zmiany ze sobą przynosi w świecie przyrody, przeczytała opowiadanie a także zachęciła do codziennego wieczornego czytania w domu

     • Wizyta instruktora nurkowania - Klasa 0a

     • W dniu dzisiejszym Klasa 0a miała ogromną przyjemność gościć Tatę Oli, jednej z naszych uczennic.

      Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy nurka, mieliśmy okazję przymierzyć cały sprzęt nurkowy. Niestety dopiero ośmiolatki mogą zacząć uczyć się nurkować, musimy więc uzbroić się w cierpliwość.  

  • Kontakty

   • Dwujęzyczne Przedszkole abc
   • przedszkole@szkola-dwujezyczna.pl
   • (+48) 666 909 774
   • ul.Wspólna 35 Warszawa Wesoła 05-075 Poland