• Dzień Dinozaura 2021

• Każda grupa po swojemu obchodziła tegoroczny Dzień Dinozaura.

Najmłodsi stworzyli prehistoryczny świat pełen dinozaurów i obserwowali erupcję wulkanu.

Mieli również okazję odnaleźć małe dinozaury w jajach z piasku kinetycznego. W czasie odpoczynku nasza sala zamieniła się w leżakowe kino, w programie na dziś "The Land Before Time" - przygody bardzo różnorodnej grupy dinozaurowych przyjaciół. Sami również staliśmy się na chwilę dinozaurami w czasie zabawy z piosenką "Dinozaur Stomp".

Nowa galeria Dzień Dinozaura 2021 została dodana do albumu fotograficznego

Zdjęcia z grup Kropelki, Płomyki i z Klasy 0a

• Tłusty Czwartek

• Zefirki z Kropelkami rozpoczęły świętowanie Tłustego Czwartku już w środę, projektując własne pączki z kolorowego papieru.

W czwartek na Sensoryce, z pomocą P. Basi, wymieszaliśmy prawdziwe ciasto pączkowe - z ciepłym mlekiem i pachnącymi drożdżami.

Ulepiliśmy placuszki i nadzieliśmy je dżemem, formując kuleczki.

Efekty naszej pracy udekorowaliśmy podczas podwieczorku i oczywiście zakończyliśmy ten słodki dzień degustacją pysznych pączków

Nowa galeria Tłusty Czwartek została dodana do albumu fotograficznego

• Dzień Pizzy 2021

• Dzień pizzy w grupie Kamyczków rozpoczął się już po śniadaniu.

Na początek dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Pizza Party" i powtarzały kolejne etapy procesu przygotowania okrągłego ciasta.

W drugim etapie przygotowań, rysowaliśmy obrazkowy przepis, indywidualnie dopasowany do potrzeb każdego przedszkolaka. W międzyczasie sprawdziliśmy się w roli prowadzącego pizzerię i obsługiwaliśmy klientów zamawiających pizzę, grając w grę interaktywną.

Podczas zajęć sensorycznych mieszaliśmy składniki i wyrabialiśmy kolorowe ciasta.

Na zakończenie każdy z Kamyków formował ciasto, smarował sosem wedle uznania i nakładał wybrane składniki.

Degustacja odbyła się w czasie podwieczorku, nie zostały nawet okruszki. Mniam!

Szkoda, że na kolejny Dzień Pizzy trzeba czekać caaały rok.