• Pasowanie na Przedszkolaka

• 27 listopada nasza najmłodsza grupa - Kropelki - miała swoje wielkie święto. Tego dnia każda Kropelka została pełnoprawnym przedszkolakiem.

Zaprezentowaliśmy zaproszonym gościom nasze talenty recytatorskie, wokalne i taneczne, ale również błysnęliśmy wiedzą na temat zwierząt mieszkających na farmie, budowy drzewa - i to po angielsku! - oraz zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy w segregację odpadów.

Na koniec Pani Dyrektor pasowała nas na przedszkolaków największą kredką w całym przedszkolu i wręczyła nam dyplomy i książki na pamiątkę tego wydarzenia.

• Andrzejkowe eksperymenty

• W tym roku andrzejki w Dwujęzycznym Przedszkolu abc miały nieco inny charakter niż zwykle...

Wychowawczyni Klasy 0a, pani Kasia, zaprosiła nas do laboratorium badawczego, gdzie eksperymentowaliśmy z suchym lodem. Wiemy już, czym jest suchy lód i jakie niesamowite eksperymenty można z nim przeprowadzić.

• Thanksgiving

• W czwartek, 26 listopada, Amerykanie świętowali jeden z najważniejszych dni w roku - Święto Dziękczynienia.

My również mieliśmy okazję zapoznać się z historią tego święta w czasie spotkania pod hasłem: "Thanksgiving - na tropie prawdy". Zainspirowani metodą projektów wyruszyliśmy w podróż w czasie, szukając odpowiedzi: Gdzie? Kto? Dokąd? Po co? Płynęliśmy łodzią śpiewając piosenkę pt. "Row, row, row your boat", a po dopłynięciu do Ameryki, okazało się, że nie jesteśmy tam sami. Indianie zatańczyli powitalny taniec, a następnie wszyscy, kolejno wymienialiśmy znane nam powody do okazywania wdzięczności.

Nie było zaskoczeniem, że nasze przedszkolaki znały odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas wątpliwości, a historia Święta Dziękczynienia nie ma już przed nami tajemnic.

• 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada, do naszego przedszkola przybyli goście specjalni - pluszowe misie.

Zaraz po śniadaniu rozpoczęliśmy z nimi wielką przygodę. W swoich grupach rozmawialiśmy o przybyłych do przedszkola przytulankach, oprowadzaliśmy ich po przedszkolu i placu zabaw. Nasi ulubieńcy huśtali się, zjeżdżali na zjeżdżalni i jeździli na rowerach.

Wykonywaliśmy również "Misiowe rzeźby" z masy solnej o zapachu kawy i kakao.

Odbyła się też pluszowa dyskoteka i misiowy podwieczorek. Misie miały okazję również wziąć udział w gimnastyce oraz były bohaterami wielu zabaw matematycznych.

Razem było raźniej. Już nie możemy się doczekać kolejnego Dnia Pluszowego Misia.

• 11 listopada - Święto Niepodległości

• W przeddzień Święta Niepodległości, Klasa 0a zaprosiła nas na przygotowany przez siebie apel.

W jego trakcie przypomnieliśmy sobie historię tego święta, jak również nasze symbole narodowe i zaśpiewaliśmy wspólnie Hymn Polski. Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

• Wielki Jesienny Bal

• W ostatni piątek października mieliśmy przyjemność bawić się wspólnie na Wielkim Jesiennym Balu - Hello Autumn.

W sali Kropelek przemienionej w las czekało na nas mnóstwo atrakcji - jesienny pokaz mody, wspólne tańce, zagadki i konkurs dla nauczycielek, a na koniec - wręczenie nagród w konkursie na Najpiękniejszą Jesienną Dynię.