• Początek roku szkolnego

• Już jutro pierwszy września.

Dla części z nas będzie to dzień długo wyczekiwanych spotkań - niektórzy zobaczą swoich przyjaciół z grupy po raz pierwszy, od pocztku pandemii.

Dla innych to czas końca beztroskiej laby w domowych pieleszach, konieczność wcześniejszego wstawania i przypomnienia sobie norm i reguł panujących w grupach.

Każdemu życzymy, aby zarówno jutrzejszy dzień, jak i cały nadchodzący rok, był pełen pozytywnych wrażeń, nowych przyjaźni i niezapomnianych przygód. Aby był czasem owocnej nauki, ale przede wszystkim czasem wspaniałej zabawy w gronie rowieśników. I przede wszystkim - aby upłynął w zdrowiu i radości.

• Teatralne abc

• Nasza Pani Kasia stworzyła własny teatrzyk kukiełkowy, który w dzień dziecka miały okazję poznać Klasy 0, a w tygodniu podróży po Polsce - również nasi najmłodsi milusińscy.

Dzięki tak prostemu, a - wydawało by się - jakże magicznemu pudełku i kilku kukiełkom, Pani Kasia zabrała nas do Krakowa, a konkretnie na Wawel, i przepięknie opowiedziała legendę o Smoku Wawelskim.

Poprosimy o więcej teatrzyków :-)

• Wakacje w abc - aktywne, bezpieczne, ciekawe

• Całe mijające wakacje spędziliśmy - wbrew pandemii - na podróżach po świecie.

W każdym tygodniu odwiedziliśmy inny kraj - pierwszą odwiedziliśmy Argentynę, następnie był Egipt, Grecja i Japonia i Kanada. Tyle w lipcu.

W sierpniu natomiast zwiedziliśmy Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Indie, oraz naszą ukochaną Polskę.

Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych rzeczy na temat każdego z odwiedzanych krajów, a dzięki przepięknym zdjęciom, muzyce i potrawom regionalnym (oraz dopisującej pogodzie) mogliśmy się poczuć, jakbyśmy na prawdę podróżowali dookoła świata.

Nowy rok szkolny za pasem, na pewno przyniesie wiele wspaniałych wrażeń, nowych przyjaźni i niezapomnianych atrakcji, a tym czasem zaczynamy odliczać dni do kolejnych wakacji.

• przedszkole@szkola-dwujezyczna.pl