• Płomyczkowi Goście

• Grupę "Płomyczkow" odwiedził gość specjalny – Mama Szymona, która jest stomatologiem.

Opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała narzędzia, strój oraz specjalne okulary, które wykorzystuje w swojej pracy. Zademonstrowała nam również jak plombuje się zęby oraz jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Dowiedzieliśmy się także co szkodzi zębom, dlaczego tak ważne jest prawidłowo o nie dbać oraz jak dzieje się, że zęby nam wypadają a w ich miejsce rosną nowe. Dzieci dostały naklejki oraz specjalne pojemniczki w kształcie ząbków na wypadające mleczaki.

Okazało się, że wizyta u dentysty wcale nie jest straszna!

• Klasy 0 w bibliotece

• Podczas ostatniej lekcji bibliotecznej dowiedzieliśmy się co to dykcja.

W związku z tym wykonaliśmy wiele ćwiczeń logopedycznych, ortofonicznych, dźwiękonaśladowczych i rozgrzewających nasz aparat mowy, aby poprawić naszą dykcję.

Na podstawie książki „Ząb zupa zębowa. Łamańce językowe” – łamaliśmy sobie języki wypowiadając trudne słowa.

Na koniec zabawiliśmy się w reportera radiowego – losowaliśmy słowa, które trzeba było poprawnie powtórzyć.

• Kamykowi goście

• W tym tygodniu grupa Kamyczków gościła dwie osoby.

W poniedziałek przyszedł dziadek Ani, który jest lekarzem. Opowiedział nam o swoim zawodzie, przyniósł stetoskop, którym dzieci mogły się wzajemnie osłuchać.

A w czwartek przyszła do nas mama Zuzi, która przeczytała nam książeczki "Kicia Kocia - witaminowe przyjęcie" oraz "Gdybym tak był...".

Dzieciom bardzo podobały się odwiedziny naszych gości, wszyscy chętnie słuchali i zadawali duuuużo pytań.

• Kosmiczny Bal Karnawałowy 2020

• Sam koniec karnawału uczciliśmy na Wielkim Kosmicznym Balu.

Każdy chętny mógł się z nami wybrać w muzyczną podróż po wszechświecie w naszej kolorowej rakiecie.

Zachwytów, śmiechu i radości było co nie miara, już się nie możemy doczekać następnego karnawału!