• Idą Święta

• Święta zbliżają się wielkimi krokami! Z tej okazji dzieci z grupy "Płomyczki" wzięły udział w wymianie kartką świąteczną z grupą "Jabłuszka" z przedszkola Happy World Kids w Broszkowie.

• Świąteczne Warsztaty Lego

• Coraz bliżej święta... A za nami świąteczne warsztaty Lego. Byłt elfy, Mikołaje, choinki, sanie dla Mikołaja, dziadek do orzechów, a nawet Elza, i wszystko to z klocków Lego. Zabawy i radości z efektów naszej pracy było mnóstwo!

• Wizyta w studio fotograficznym - 0a

• Klasa 0a uwielbia poznawać świat i uwielbia podróżować. Tym razem przyjęliśmy zaproszenie Mamy Mai, która urządziła w domu studio fotograficzne. Mama Majki opowiedziała nam o podstawach fotografii, mogliśmy zobaczyć proces obróbki zdjęć w programie Photoshop. Dowiedzieliśmy się także, z czego składa się aparat. Samo studio zrobiło na nas ogromne wrażenie, a szczególnie na długo zapadnie nam w pamięć fantastyczna huśtawka.

Sami układaliśmy dekorację do zdjęć a na koniec każdny z nas mógł zamienić się w fotografa i samodzielnie zrobić zdjęcie.

• Wizyta Świętego Mikołaja - Mikołajki 2019

• w Mikołajki, jak co roku, do naszego przedszkola przybył specjalny gość. Przywitał wszystkich gorąco, wysłychał przygotowanych specjalnie dla niego wierszy i piosenek, zapraszał na swoje mięciutkie kolano. Dzieci chętnie przytulały się do brody Mikołaja i wręczały samodzielnie wykonane ilustracje i upominki. Dzieci, wraz z Mikołajem, szukały prezentów w worku, a na koniec pięknie podziękowały i zaprosiły gościa do odwiedzin również w przyszłym roku.

• Zaprzyjaźnieni z biblioteką

• W czasie ostatnich odwiedzin w bibliotece dowiedzieliśmy się wiele o Stanisławie Moniuszko. W wszystko dlatego, że rok 2019 jest rokiem właśnie tego kompozytora. Wiemy już, że nie tylko wiele ulic w Polsce nazwanych jest jego imieniem, ale również sala w Teatrze Wielkim. Ponadto graliśmy w gry, utrwalaliśmy sobie podstawowe zasady zachowania w teatrze oraz ćwiczyliśmy spostrzegawczość. Na koniec każdy z nas wypożyczył wypatrzone książki.

• Wizyta Mamy Wojtka - Klasa 0a

• Dzieci z klasy 0a powoli zaczynają odczuwać Świąteczny nastrój. Wszystko za sprawą odwiedzin Mamy Wojtka, która opowiedziała o swoim ciekawym zajęciu - budowaniu „Domów z Bali”. Wymarzone drewniane domy składa się jak z klocków, a drewno na ich budowę pochodzi z Finlandii, tak samo jak Święty Mikołaj. Przy okazji dowiedzieliśmy się jak wygląda flaga Finlandii, mieliśmy okazję zapoznać się z podstawowymi zwrotami grzecznościowymi w języku Świętego Mikołaja np. dziękuję to Kiitos. Na zakończenie zajadaliśmy się przygotowanymi przez Wojtka i jego mamę bułeczkami cynamonowymi wg finskiego przepisu. Uczta dla ciała i dla ducha.

• Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury

• Miś Teddy spędził kolejny weekend w domku jednego z 'Płomyczków". Tym razem był u Leona. Oprócz wspólnego spędzania czasu nie zabrakło oczywiście czytania książek

• Andrzejkowe Pijama Party Klas 0

• Po czwartkowym Thanksgiving przyszedł czas na naszą polską tradycję - Andrzejki. W związku z nią obie Klasy 0 spotkały się w andrzejki w budynku szkoły i po wspólnym obejrzeniu filmu "Magiczne Święta Kacpra i Emmy" - już w piżamach - udały się na dyskotekę andrzejkową połączoną z wróżbami.

Losy dotyczące przyszłego zawodu oraz imienia ukochanej i ukochanego, jak również najbardziej tradycyjne lanie wosku i wyścig butów, przeplatane zabawą przy ulubionej muzyce - czas minął w mgnieniu oka i ani się obejrzeliśmy, jak przyszli po nas rodzice...

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejkowe Pijama Party Klas 0.

• Płomyki w Muzeum Geologicznym

• Płomyki miały okazję odwiedzić wystawę "Minerały i skały" w Muzeum Geologicznym, która idealnie wpisała się w klimat realizowanego właśnie projektu. Dzieci miały okazję podziwiać m. in. Gipsową "różę pustyni", kwarc dumny, halit, węgiel, fluoryt i wiele wiele innych. Płomyczki poznały narzędzia, których używa geolog oraz dowiedziały się jak powstają skały osadowe organogeniczne. Pan przewodnik pokazał nam rekonstrukcję wyglądu najstarszych czworonogów oraz szkielety mamuta włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego oraz nosorożca włochatego, jednak największym zainteresowaniem cieszył się dinozaur nazywany pieszczotliwie Dyziem. Na pewno chętnie tam jeszcze wrócimy!

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Płomyki w Muzeum Geologicznym.