• Dynie w Powsinie

• W dniu dzisiejszym całe nasze przedszkole odwiedziło Farmę Dyń w Powsinie.

Pierwszym punktem programu były odwiedziny w mini zoo, gdzie mieliśmy okazję karmić i głaskać króliki, gęsi, kury, kozy, a nawet prawdziwą alpakę o imieniu Czekoladka.

Wszystkie przedszkolaki bardzo chętnie huśtały się na licznych huśtawkach i wspinały na gólę słomy, wszyscy również sprawnie znaleźli wyjście z labiryntu.

Mieliśmy przyjemność obserwować pokaz wycinania dyni, jak również usypiania kury, na koniec odiwedziliśmy pole pełne dyń i każdy miał okazję wybrać swoją własną.

Na szczęście pogoda  i humory dopisały, wróciliśmy do przedszkola zmęczeni, ale szczęśliwi.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dynie w Powsinie (27 września 2019).

• Wizyta instruktora nurkowania - Klasa 0a

• W dniu dzisiejszym Klasa 0a miała ogromną przyjemność gościć Tatę Oli, jednej z naszych uczennic.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy nurka, mieliśmy okazję przymierzyć cały sprzęt nurkowy. Niestety dopiero ośmiolatki mogą zacząć uczyć się nurkować, musimy więc uzbroić się w cierpliwość.

• Gabinet terapeutyczny

• Mamy przyjemność pochwalić się naszym nowym gabinetem terapeutycznym!

Sala jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny i terapeutyczny, który pozwala na prowadzenie terapii z zakresu integracji sensorycznej, fizjoterapii, logopedii, integracji bilateralnej, terapii neurorozwojowej i pedagogicznej.

Specjalistyczne diagnozy i sesje indywidualne i grupowe będą prowadzone przez wykwalifikowanych w tych dziedzinach terapeutów.

• Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury

• W naszym przedszkolu pełną parą ruszył projekt "Mały Miś w świecie literatury".

Grupa dzieci pięcioletnich - Płomyczków - bardzo chętnie czytała Misiowi książeczki w przedszkolu, dzieci z rafością misia przytulały i bardzo się z nim zaprzyjaźniły.

Miś Teddy będzie podróżował wraz z dziećmi do ich domów, jest już gościem pierwszego z nich!

• Kodowanie w Klasach 0

• W naszym Przedszkolu każdy sześciolatek ma możliwość rozpocząć przygodę z kodowaniem. Raz w tygodniu odwiedzamy platformę code.org lub programujemy Robota Photona po to, aby już wkrótce tworzyć własne animacje i gry w programie Scratch Jr.