Międzynarodowy program Cambridge, na realizację którego nasza Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymała akredytację w 2015 roku, należy do programów edukacyjnych uznawanych na całym świecie i jest realizowany w ponad 160 krajach.

Przystąpienie Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej nr 1 do programu pozwoliło na zyskanie statusu Cambridge International School.

W przedszkolu, w grupie dzieci 6-cioletnich program nauczania języka angielskiego rozbudowany jest o pierwszy etap Międzynarodowego Programu Cambridge z zakresu Mathematics and Science. Nauczanie zagadnień z tego obszaru odbywa się na zasadzie przedstawienia problemu i umożliwienia dzieciom samodzielnego odnalezienia rozwiązania, co dodatkowo motywuje dzieci do działania i daje im większą satysfakcję. Nauczyciel pełni rolę przewodnika – wskazuje drogę, ale dzieci po tej drodze poruszają się samodzielnie. Program ten poszerza w znacznym stopniu i wiedzę i poznane słownictwo a zdobyte umiejętności stanowią fundament do kontynuacji edukacji dwujęzycznej w naszej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej nr 1.