• abc

• Dwujęzyczne przedszkole abc jest placówką niepubliczną wpisaną do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Stołecznego Warszawy pod numerem 147/PN i podlega nadzorowi Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Swoją działalność rozpoczęło w 2005 roku jako pierwsze dwujęzyczne przedszkole w Wesołej, drugie w Warszawie i jedno z zaledwie kilku w Polsce.

Do dyspozycji pierwszych podopiecznych był budynek o powierzchni 450m2 wybudowany z myślą o najmłodszych. Z biegiem czasu, swoim zaangażowaniem
          i pracą zyskaliśmy opinię placówki o bardzo wysokim poziomie nauczania,
          co skutkowało dużym i niesłabnącym do dziś zainteresowaniem naszą placówką.

W 2007 roku budynek został rozbudowany i dziś to 680 m2 przestrzeni przyjaznej  dla dzieci i ich opiekunów.

Od początku przyświecała nam wizja przedszkola dwujęzycznego, gdzie dzieci
          w sposób bardzo naturalny mogłyby uczyć się języka obcego.

• Aby to osiągnąć powstał autorski program nauczania języka angielskiego stworzony przez nauczycieli pracujących w naszym przedszkolu. Program dopasowywany jest treściami do realizowanej w języku polskim podstawy programowej MEN. Zorganizowane zostały również  spotkania z native speaker’em oraz zajęcia prowadzone metodą Helen Doron . Dzięki tym działaniom dzieci w sposób bardzo naturalny zdobywają nowe kompetencje językowe które mogą rozwijać w kolejnym etapie edukacyjnym w naszej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej nr 1.

• (+48) 22 773 52 04, 666 909 774