Dwujęzyczne

Przedszkole abc

Rekrutacja na nowy rok szkolny

zapraszamy do kontaktu

Nasze przedszkole

Położone w Wesołej – pięknej, zielonej dzielnicy Warszawy, Dwujęzyczne Przedszkole abc to wyjątkowe miejsce, oferujące opiekę i edukację dla dzieci na najwyższym poziomie.

Dwujęzyczne przedszkole abc jest placówką niepubliczną wpisaną do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Stołecznego Warszawy pod numerem 147/PN i podlega nadzorowi Kuratorium Oświaty w Warszawie.
Swoją działalność rozpoczęło w 2005 roku jako pierwsze dwujęzyczne przedszkole w Wesołej, drugie w Warszawie i jedno z zaledwie kilku w Polsce.
Do dyspozycji pierwszych podopiecznych był budynek o powierzchni 450m2 wybudowany z myślą o najmłodszych. Z biegiem czasu, swoim zaangażowaniem i pracą zyskaliśmy opinię placówki o bardzo wysokim poziomie nauczania, co skutkowało dużym i niesłabnącym do dziś zainteresowaniem naszą placówką.
W 2007 roku budynek został rozbudowany i dziś to 680 m2 przestrzeni przyjaznej dla dzieci i ich opiekunów.

Nasza działalność

Dwujęzyczne
Przedszkole abc

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1

Amaltea
Training Center

Fundacja Edukacji Dwujęzycznej Amaltea

Nasza idea

Od początku przyświecała nam wizja przedszkola dwujęzycznego, gdzie dzieci w sposób bardzo naturalny mogłyby uczyć się języka obcego. Aby to osiągnąć powstał autorski program nauczania języka angielskiego stworzony przez nauczycieli pracujących w naszym przedszkolu. Program dopasowywany jest treściami do realizowanej w języku polskim podstawy programowej MEN. Zorganizowane zostały również spotkania z native speaker’em oraz zajęcia prowadzone metodą Helen Doron. Poszerzyliśmy w grupie dzieci 6 letnich podstawę programową o Międzynarodowy Program Cambridge Primary. Dzięki tym działaniom dzieci w sposób bardzo naturalny zdobywają nowe kompetencje językowe które mogą rozwijać w kolejnym etapie edukacyjnym w naszej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej nr 1.

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność – realizacja treści edukacyjnych zarówno w języku polskim jak też angielskim

Międzynarodowy Program Edukacyjny Cambridge

Program Cambridge – doskonały sposób na rozszerzenie polskiej edukacji i nadanie jej międzynarodowego wymiaru.

Forest Play Day

Forest Play Day – zdobywanie wiedzy poprzez bezpośredni kontakt z narurą

Kodowanie

Kodowanie – rozwijanie logicznego myślenia już od najmłodszych lat.

Nie tylko nauka

Sport w naszym przedszkolu jest jednym z ważniejszych obszarów działania. Mamy świadomość, że szczególnie w wieku przedszkolnym ruch jest ważnym środkiem zdobywania informacji na temat własnego ciała jak i otaczającego nas świata. To w tym czasie zdobywamy pewne umiejętności, które w dalszych etapach życie jedynie doskonalimy. Rozkład każdego dnia został tak zaplanowany aby zawierał dostosowane do wieku dzieci zajęcia sportowe. Od „Rzucamy, toczymy, celujemy” po „Szybciej, wyżej, dalej”. Poprzez ruch nie tylko rozwijamy zainteresowania dzieci ale przede wszystkim stymulujemy rozwój: fizyczny, umysłowy, emocjonalny i społeczny.

Przyroda jest ważna

W programie naszego przedszkola istotnym celem jaki stawiamy sobie jest wyrobienie w dzieciach postawy proekologicznej oraz szacunku dla otaczającego nas świata przyrody. Korzystamy z faktu, że dzieci w okresie przedszkolnym są prawdziwymi badaczami przyrody. Poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z naturą, kształtujemy człowieka otwartego i wrażliwego. Poznawanie przyrody sprzyja także rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu. Realizujemy te cele m.in. poprzez autorski program Forest Play Day, cykliczne spotkania ze zwierzętami, zimą dokarmianiem ptaków, udział w akcji Sprzątania Świata, ale także poprzez przykład – nie korzystamy z butelkowanej wody, segregujemy śmieci a w naszych łazienkach oszczędzamy wodę poprzez automatyczne krany.